Prep Sports Board

Nov. 30
Boys Soccer
Sunlake 8, Ridgewood 0
River Ridge 2, Land O’ Lakes 0
Wiregrass Ranch 3, Citrus 0
Pasco 5, Zephyrhills 1
Nature Coast Tech 5, Wesley Chapel 0
Girls Soccer
Wesley Chapel 3, Nature Coast Tech 0
Pasco 9, Zephyrhills 0
Land O’ Lakes 8, Anclote 0
Girls Basketball
Land O’ Lakes 49, Ridgewood 12

Dec. 1
Boys Soccer
Sunlake 8, Wesley Chapel 0
Steinbrenner 8, Robinson 0
Wiregrass Ranch 1, Jesuit 1
Wharton 2, Freedom 1
Girls Soccer
Academy of the Holy Names 3, Land O’ Lakes 0
Steinbrenner 4, Robinson 0
Wiregrass Ranch 8, Gulf 0
Wharton 4, Freedom 0
Boys Basketball
Wesley Chapel 63, Fivay 25
Zephyrhills 84, Hudson 63
Mitchell 63, Pasco 48
Wharton 47, Freedom 44
Girls Basketball
Plant 41, Steinbrenner 34
Fivay 53, Wesley Chapel 47
Zephyrhills 35, Hudson 28
Mitchell 40, Pasco 37
Wharton 70, Freedom 49

Dec. 2
Boys Soccer
Sunlake 7, Land O’ Lakes 0
Wiregrass Ranch 2, Mitchell 1
Pasco 8, Hernando 0
Girls Soccer
Pasco 8, Hernando 0
Boys Basketball
Land O’ Lakes 55, Anclote 33
Pasco 80, Sunlake 55
Girls Basketball
Wiregrass Ranch 57, Gaither 25

Dec. 3
Boys Soccer
Steinbrenner at Plant, 8 p.m.
Girls Soccer
Steinbrenner at Plant, 6 p.m.
Wiregrass Ranch at Fivay, 7:30 p.m.
Boys Basketball
Land O’ Lakes at Gulf, 7:30 p.m.
Wiregrass Ranch at Plant, 6:30 p.m.
Wharton at Brandon, 6:30 p.m.
Girls Basketball
River Ridge at Land O’ Lakes, 7:30 p.m.
Wiregrass Ranch at Plant, 8 p.m.
Zephyrhills at Wesley Chapel, 7:30 p.m.
Pasco at Anclote, 7:30 p.m.
Wharton at Brandon, 8 p.m.

Dec. 4
Boys Soccer
Hudson at Sunlake, 7:30 p.m.
Land O’ Lakes at Anclote, 7:45 p.m.
Wharton at Wiregrass Ranch, 6 p.m.
Zephyrhills at Wesley Chapel, 8 p.m.
Weeki Wachee at Pasco, 7:30 p.m.
Freedom at Chamberlain, 8 p.m.
Girls Soccer
Wesley Chapel at Zephyrhills, 8 p.m.
Pasco at Weeki Wachee, 7:30 p.m.
Boys Basketball
Leto at Steinbrenner, 6:30 p.m.
Wesley Chapel at Ridgewood, 7:30 p.m.
Pasco at Zephyrhills, 7:30 p.m.
Gaither at Freedom, 6:30 p.m.
Sickles at Wharton, 6:30 p.m.
Girls Basketball
Sunlake at Springstead, 7:30 p.m.
Leto at Steinbrenner, 8 p.m.
Ridgewood at Wesley Chapel, 7:30 p.m.
Zephyrhills at Pasco, 7:30 p.m.
Gaither at Freedom, 8 p.m.
Sickles at Wharton, 8 p.m.

Dec. 5
Boys Basketball
Sunlake at Tampa Prep, 3:30 p.m.
Girls Basketball
Land O’ Lakes at Academy of the Holy Names, 2:30 p.m.

Dec. 9
Boys Soccer
Ridgewood at Sunlake, 7:30 p.m.
Land O’ Lakes at River Ridge, 7:45 p.m.
Springstead at Wesley Chapel, 8 p.m.
Weeki Wachee at Zephyrhills, 7:30 p.m.
Nature Coast Tech at Pasco, 7:30 p.m.
Sickles at Freedom, 8 p.m.
Wharton at Alonso, 8 p.m.
Girls Soccer
River Ridge at Land O’ Lakes, 7:45 p.m.
Sunlake at Ridgewood, 6 p.m.
Wesley Chapel at Springstead, 7:30 p.m.
Pasco at Nature Coast Tech, 6 p.m.
Zephyrhills at Weeki Wachee, 8 p.m.
Sickles at Freedom, 6 p.m.
Wharton at Alonso, 6 p.m.
Boys Basketball
Wiregrass Ranch at Steinbrenner, 6:30 p.m.
Plant at Freedom, 6:30 p.m.
Wharton at Leto, 6:30 p.m.
Girls Basketball
Wiregrass Ranch at Steinbrenner, 8 p.m.
Pasco at Wesley Chapel, 7:30 p.m.
Plant at Freedom, 8 p.m.
Wharton at Leto, 8 p.m.

Dec. 10
Boys Soccer
Sunlake at Mitchell, 7:45 p.m.
Girls Soccer
Wiregrass Ranch at Hudson, 7:30 p.m.
Boys Basketball
Wesley Chapel at Pasco, 7:30 p.m.
Gulf at Zephyrhills, 7:30 p.m.
Girls Basketball
Land O’ Lakes at Anclote, 7:30 p.m.
Zephyrhills at Gulf, 7:30 p.m.

Dec. 11
Boys Soccer
Sunlake at Fivay, 7:30 p.m.
Land O’ Lakes at Gulf, 7:45 p.m.
Steinbrenner at Palm Harbor University, 8 p.m.
Wiregrass Ranch at Pasco, 7:30 p.m.
Hernando at Wesley Chapel, 7:30 p.m.
Plant City at Freedom, 8 p.m.
Wharton at Sickles, 8 p.m.
Girls Soccer
Land O’ Lakes at Berkeley Prep, 6 p.m.
Wesley Chapel at Hernando, 8 p.m.
Pasco at Sunlake, 7:45 p.m.
Steinbrenner at Palm Harbor University, 6 p.m.
Zephyrhills at Nature Coast Tech, 8 p.m.
Plant City at Freedom, 6 p.m.
Wharton at Sickles, 6 p.m.
Boys Basketball
Land O’ Lakes at Sunlake, 7:30 p.m.
Steinbrenner at Freedom, 6:30 p.m.
Wiregrass Ranch at Sickles, 6:30 p.m.
River Ridge at Wesley Chapel, 7:30 p.m.
Citrus at Zephyrhills, 7 p.m.
Pasco at Ridgewood, 7:30 p.m.
Gaither at Wharton, 6:30 p.m.
Girls Basketball
Sunlake at Land O’ Lakes, 7:30 p.m.
Steinbrenner at Freedom, 8 p.m.
Wiregrass Ranch at Sickles, 8 p.m.
Gaither at Wharton, 8 p.m.

Dec. 14
Boys Soccer
Gulf at Sunlake, 7:30 p.m.
Land O’ Lakes at Hudson, 7:45 p.m.
Weeki Wachee at Wesley Chapel, 7:30 p.m.
Pasco at Springstead, 8 p.m.
Girls Soccer
Mitchell at Land O’ Lakes, 7:45 p.m.
Wesley Chapel at Weeki Wachee, 7:45 p.m.
Springstead at Pasco, 7:30 p.m.
Zephyrhills at Hernando, 8 p.m.
Boys Basketball
Wesley Chapel at Gulf, 7:30 p.m.
Leto at Freedom, 8 p.m.
Girls Basketball
Leto at Freedom, 6:30 p.m.

Dec. 15
Boys Soccer
Brandon at Steinbrenner, 8 p.m.
Wiregrass Ranch at Alonso, 8 p.m.
Hillsborough at Freedom, 8 p.m.
Plant at Wharton, 8 p.m.
Girls Soccer
Brandon at Steinbrenner, 6 p.m.
Wiregrass Ranch at Alonso, 6 p.m.
Hillsborough at Freedom, 6 p.m.
Plant at Wharton, 6 p.m.
Boys Basketball
Land O’ Lakes at Mitchell, 7:30 p.m.
Steinbrenner at Sickles, 8 p.m.
Wiregrass Ranch at Wharton, 8 p.m.
Anclote at Wesley Chapel, 7:30 p.m.
Fivay at Zephyrhills, 7:30 p.m.
Gulf at Pasco, 7:30 p.m.
Girls Basketball
Mitchell at Land O’ Lakes, 7:30 p.m.
Steinbrenner at Sickles, 6:30 p.m.
Wiregrass Ranch at Wharton, 6:30 p.m.
Wesley Chapel at Anclote, 7:30 p.m.
Zephyrhills at Fivay, 7:30 p.m.
Pasco at Gulf, 7:30 p.m.

Sources: MaxPreps, various